Web Tasarım SEO'dan Bağımsız Düşünülemez

ÖNCE SEO KURGUSU SONRA WEB TASARIM
Web tasarım, globalleşen dünya ortamı ve aynı şekilde sürat kazanan internet ortamı nedeniyle çok farklı boyutlara taşındı. Dolayısıyla işletme veya markaların ihtiyaçlarının analiz sonuçlarına göre de yazılım, grafik ve SEO kavramları gündeme geldi.
Web Tasarım SEO'dan Bağımsız Düşünülemez
Web sitelerin; işletme, marka, rakip ve pazar analizi noktalarında çalışmalar yürüten birNC, web tasarım SEO'dan bağımsız düşünülemez diyor.

Web tasarımı tanımı analizler ve bir takım ölçümlemeler sonucunda bir faktörün yayın hayatına hazırlanması işlemidir. Dolayısıyla marka ihtiyacı doğrultusunda şekillendirilmiş bir yazılım, internet ortamına ilk girişte SEO kavramına ihtiyaç duymaktadır. SEO, arama motorlarına ilk izlenimi vermek ve sitenin yapıldığı tarihten sonra tekrar SEO çalışmalarına harcanacak olan vaktin de kısaltılması noktasında görev yapmaktadır.

Arama motorlarıyla ilk indexleri alacak, web site Google botlarıyla tanışacak hatta ve hatta bu botların siteyi ziyaret etme sıklıkları dahi değişecektir. Bu noktada bir internet sayfası tasarımından yayın hayatına kadar bu süreci kolaylaştıracak olan SEO çalışmalarından bağımsız olmayacaktır. Sitenin yayın hayatına başlatılması, web sayfa tasarımı ve marka içi ürünler veya hizmetlerin ilk elden ve en hızlı şekilde tüketici veya müşterilere ulaştırılması anlamını taşıyacaktır.

Web tasarımı kurgusu yapılırken SEO'dan bağımsız düşünülmemeli...

Çünkü düşünüldüğü noktalarda da web sayfası tasarımından sonra yapılacak olan çalışmalar daha çok vakit alacaktır. Bu yüzden fazladan bir vakit ve emek harcamak gerekecektir. Ancak web sitesinin tasarımından itibaren belirli noktalar ve analizlerle şekillendirilmiş SEO çalışmaları bu sayfayı geleceğe hazırladığı gibi işletmeyi de pazardaki karlılık ve marka bilinci oluşturma konusuna kadar yöneltecektir. Geçtiğimiz günlerde Google algoritmalarında yapılan son değişikliklerle de beraber Rank Brain sisteminde birçok köklü yenilik gerçekleştirildi.

Bu sayede kolay ve yasal olmayan yollarla SEO çalışmaları yürüten web sayfalar ve kurumlar Google aramalarından silindiler. Bahsi geçen algoritmanın da gerekliliklerinin yerine getirilmesi noktasında uzman, analiz ve çözümleme yapabilen SEO uzmanları konusu gündeme geldi. Buradan hareketle marka bilincinin yaratılması, sitenin yayın hayatına hazırlanması ve itibar yönetimi noktalarında SEO kavramı daha fazla önem taşır hale geldi. Bu noktada işletme, marka veya kuruluşların web site tasarım konusunda SEO kavramından bağımsız hareket etmeleri başarısızlıkla sonuçlanacak bir yayın hayatının da başlangıcıdır.


Sonraki Makale  Profesyonel Web Tasarım Fiyatları
 

Ana Menüye Dön