Web Sitesi SEO Çalışmalarındaki Geri Dönülmez Hatalar Nelerdir?

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmalarındaki Hatalar
SEO artık her firmanın olmazsa olmaz dijital pazarlama enstrümanları arasında yer almaktadır. Bu durumun sıkıntısı ise herkesin SEO konusunda kendini yetkin ve önemli görmesidir.

SEO dinamikleri ve uygulamaları özenle ve dikkatli bir şekilde yapılmadığı sürece firmaları kandırmaktan öteye geçemeyen çöp uygulamalar olarak kalmaktadır. Web sitesi SEO çalışmalarının çöpe gitmesi sadece zamanın ve paranın çöpe gitmesine sebep olmaz kurumsal itibarınıza da ciddi zararlar verebilir.


Kısa Süreli İvmelere İnanmayın

SEO çalışmalarının birkaç günde etki etmesi neredeyse imkansızdır. Hem arama motoru dinamikleri hem de rekabette yer alan binlerce web sitesinin geçmişi bu ivmeye izin vermemektedir. Kısa süreli hareketlenmeler yine benzer kısa sürelerde arama motorları tarafından algılanarak cezalandırılır. Kısa süreli yükselişin nedeni web sitesine yoğun içerik girişi ve backlink sağlanmasıdır. Bu yöntemler SEO hizmetlerinde Fraud olarak tabir edilen sahte yöntemler olduğu için sağladıkları yükselişlerde kendileri kadar sahte olacaktır.

Fraud SEO çalışmaları arama motorları tarafından fark edildiğinde ödenen bedel ise sitenizin eski sıralamasına dönmesinden daha kötüdür. Sitenin arama motorlarından tamamen engellemesine varan sonuçları olan fraud işlemlerle organik aramalardan gelen ziyaretçilerinizi tamamen kaybetmekle karşı karşıya kalabilirsiniz.

SEO'daki Birinci Kural Özgün Olmak Zorundasınız

SEO çalışmalarında mutlaka uyulması gereken kurallar vardır. Çalışmaların başarılı bir şekilde sonuçlanması için bu kurallara uyulması zorunluluktur. Dönemsel olarak arama motorları SEO için yeni güncellemeler yayınlamakta ve her zaman en çok çalışana sıralamada değer vermektedir. Peki çalışmanın anlamı nedir?

SEO çalışmalarınız için kullanılacak olan tüm içeriklerin özgün ve SEO kurallarına uygun hazırlanması ilk kuraldır. Kopya içerikler her zaman arama motorları tarafından tespit edilir ve sitelerin hanesine eksi not olarak yazılır. Tanıtım yazılarından, backlink çalışmalarına kadar yapılan tüm uygulamalarda size özel ve uygun içerik kullanmanız önemlidir.

Özgünlükle birlikte istikrarda profesyonel website SEO hizmeti açısından büyük önem taşımaktadır. İçerik stratejisini planlarken SEO çalışmalarını bu plana dahil etmek ve istikrarlı bir çalışma yapmak önemlidir. SEO çalışmalarını destekleyen sosyal imleme araçlarını da kullanarak dijital dünyada varlığınızı süreklilik sağlayarak konumlandırma şansı elde edebilirsiniz.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

İstanbul SEO Ajansı birNC'nin SEO çalışmalarına mukabil önemli yazılarını keşfedin...


 SEO Nedir? Profesyonel SEO Hizmetinin Avantajları Nelerdir?    Önemli SEO Bilgileri

 
Ana Menüye Dön