Google SEO Çalışması ile Rekabete Yön Verin


Arama motoru optimizasyonu ya da daha çok bilinen adı ile Google SEO çalışmaları internet üzerinden pazarlama yapma ihtiyacı olan her firma için oldukça önemlidir. Peki bir firmanın internet üzerinden dijital pazarlama geliştirme ihtiyacı olduğu nasıl anlaşılır?
-------------------♛♛♛♛-------------------

Aslında günümüz teknolojisini, insan alışkanlıklarını ve satın alma tercihlerini gözden geçirdiğiniz zaman internet üzerinden pazarlamanın vazgeçilmez olduğunu görebilirsin. Hammadde üreticilerinden perakende satıcılarına kadar herkesin kendisini dijital dünyada tanıtması gerekmektedir. İnsanlar satın alma tercihlerine yön verirken mutlaka internet üzerinden araştırma yapatığı için dünyanın en büyük iletişim platformunda etkili bir şekilde yer almak her firma açısından değerlidir.

Düzenli yapılan Google SEO çalışmaları ile dijital pazarlama çalışmalarından daha etkili bir şekilde verim alınması mümkündür. Bu durum pazarlama bütçesinin verimliliğini arttırdığından dolayı firmalar için vazgeçilmez olmalıdır.

Arama motoru optimizasyonu bir anda elde edilmesi mümkün olmayan, bastır parayı al türünde bir değer olmadığı için uzun dönemde rekabet içerisinde elinizin güçlenmesini sağlar. Sıfırdan başlayan bir Google SEO çalışmasının etkilerinin ortaya çıkması ortalama olarak 3 ila 6 ay arasında değişiklik gösterir. Bu tür bir zaman diliminde firmaların ne kadar yol alabileceğini kestirmek mümkündür. Zaman her zaman önemli olan ve asla satın alınamayan bir kavram olduğu için Google’da SEO çalışmalarının da değerini yükseltir. Rekabetçi bir sektörde her adımınızı rakiplerinizden önce atmanız sizin için önemlidir.

Site İçi ve Site Dışı SEO'nun Faydaları

Site içi SEO uygulamalarından söz ettiğimiz zaman tasarımdan yazılıma kadar sitenin her detayını incelemek gerekir. Özgün tasarımözelleştirilmiş yazılım, SEO ile uyumlu hale getirilmiş içerikler ve Google SEO’su için faydalı olacak bir yapı kurmak site içi SEO’nun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Site içi SEO çalışmalarında öne çıkabilmeniz ve temelden başarı elde edebilmeniz için siteniz özgün bir tasarımla size ait olması önemlidir.

Site haritasından, gizli backlinklere kadar pek çok detay Google SEO çalışmaları açısından gereklidir. Özgün olmayan tasarımlarda size ait olmayan içerikler ve kodlar yer alabilir. Sitenize ait olmayan her detay ve URL aslında Google’da yaptığınız SEO çalışmalarında geri düşmenize neden olur. Bu tür olumsuz durumlar yaşamamak için hazır tasarımlara güvenmek yerine siteniz için en doğru ve özgün tasarımı tercih etmeniz doğru adım olacaktır.

Site İçi SEO Çalışması

Site içi SEO çalışmaları arama motoru optimizasyonu kavramı ile birlikte ortaya çıkan ve bu kavramın ortadan kalkması ile bitecek olan çalışmalardır. Bir gün arama motorunda ilk sıralarda yer almaktan vazgeçtiğiniz zaman bu çalışmaları bitirebilirsiniz. İnternetin rekabetçi ortamında arama motoru optimizasyonunun her zaman vazgeçilmezler arasında yer alacağını aklınızdan çıkarmayın.

Site Dışı SEO Çalışması

Site dışı SEO çalışmaları farklı sitelerden sitenize gelen yönlendirmeler ile şekillenebilir. Bu yönlendirmeler bir yorum içerisinde olabileceği gibi bir yazı içerisinde de olabilir. Yönlendirmelerin sitenize katkı sağlaması için özgün ve kaliteli içeriklerden gelmesi, organik olması ve değerli sitelerden gelmesi gibi öncelikler vardır. Bunları yerine getirdiğiniz zaman dışardan gelen her yönlendirme sitenize oldukça büyük değerler katacaktır.

Google Arama Motorun İlk Sayfada Olmanın Değeri

Bazı şeylere değer biçmek zordur. Arama motorunda yükselmek de değer biçilmesi zor durumlar arasında yer alır. Organik bir kitleye ulaşmak, reklamsız kullanıcılardan gelir elde etmek istediğiniz zaman ihtiyacınız olan şey Google SEO çalışmalarıdır.

Sadık bir müşteri kitleniz yoksa, viralliğiniz düşükse organik bir kitleye ulaşmanın yollarından birisi de arama motoru optimizasyonudur. Bu sayede işinizle, ürünlerinizle ilgili araştırma yapan kullanıcılara reklamsız erişebilirsiniz. Kullanıcı alışkanlıkları incelendiğinde bir ürün ya da hizmet araştırması yapanlar genellikle ilk sayfada aradıklarını buluyorlar. Çok az sayıda kullanıcı 2. ve 3. sayfaları inceliyor. Bu nedenle 1. sayfada yer almanın önemini göz önünde bulundurarak Google ve SEO odaklı çalışmaların ne kadar değerli olduğunu gözlemleyebilirsiniz. 

_____________________________________________
_____________________________________________

birNC'nin SEO çalışmalarına mukabil bilgi sahibi olabileceğiniz değerli yazılarını keşfedin...


 Google'da Üst Sıralara Çıkmak İçin SEO Yaptırın    Önemli SEO Bilgileri
 

Ana Menüye Dön