Yandex Arama Motoru

YANDEX ARAMA MOTORU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Arama motorları ve bu platformların çalışma mantığını kavramak, başarıya ulaşmaktaki en önemli adımlardan. Günümüzde kitlelere ulaşmayı sağlamak amacıyla yararlandığımız internet sayfaları ve web siteler, arama motorlarında bulunarak kullanıcılara erişmemize olanak sağlarlar. Bu noktada arama sonuçlarında yukarılarda yer almak, kitlelere erişimdeki önemli bir adımdır. Dolayısıyla arama motorlarının çalışma prensiplerini ve kullanılış amaçlarına göre yapılacak çalışmaları analiz etmek de bilgi ve birikim gerektirmektedir.
Yandex Arama Motoru
birNC satış, reklam veya gösterim gibi tüm ihtiyaçlarınıza uygun olacak arama motoru optimizasyonlarını sağladığı gibi, Yandex arama motoru hakkında şunları belirtmektedir:

Tüm arama motorları bilgiye ve bu bilginin kalitesine önem vermektedir. İçeriklerin bazı örümcekler ve robotlar tarafından kontrolünü sağlamakta temelinde “ dolu ve kaliteli içerik “ olarak tabir ettiğimiz içerikleri arama sıralarında göstermeye öncelik tanımaktadırlar. Zira bütün arama motorları gibi Yandex’ de bu mantıkla çalışan, kullanıcılarına doğrudan bilgiye ve kaynağa ulaşma imkanı tanıyan bir arama motorudur. Bu arama motoru tamamen Türkiye tabanlı aramalar ve işlemler için hazırlanmış, Türkiye kullanıcılarını düşünerek geliştirilmiş bir platformdur.

Yandex arama motoru hakkında ilave edilebilecek belki de en önemli noktalardan birisi, ülkemiz sınırları içerisinde reklamları ve çalışmaları en başarılı sürdürülen arama motorları arasında yer almasıdır. Arama motorları genellikle bir çok kez düşünülmüş, uygulanmaya çalışılmış ancak yapılabilirlik ve sürdürülebilirlik kısımlarında mutlaka sekteye uğramışlardır. Bu noktada silahlarını etkin olarak kullanmaya devam eden Yandex, viral veya marketing pazarlama faaliyetleri ile daima isminden söz ettirmeyi başarmıştır.

Türkçe tabanlı aramalarda da bu başarısını kanıtlamış Yandex, şuan itibarıyla milyonlarca kullanıcıya aktif olarak arama motoru olarak hizmet veren önemli isimler arasında yer almaktadır. Ayrıca oldukça da hızlı olduğu ve doğru bilgiye ulaşmayı sağladığı bilinen Yandex, arama motorları listesinde ismini üst sıralara kadar taşıyabilmiş önemli arama motorlarındandır.


Sonraki Haber  iPhonelar Artık Sim Kartsız Satışta

İlginizi çekebilecek ve bilgi sahibi olabileceğiniz tüm yazılar  Bilişim ve Teknoloji Haberleri

 

Ana Menüye Dön