Web Yazılım Nedir? Web Yazılımındaki İlerlemeler Nelerdir?

Web Sitesi Yazılımı Nedir?
Web yazılım; elektronik parçacıklarının birbiriyle etkileşimini sağlayarak kullanıcısının iş süreçlerini kısaltan, verimliliği arttırarak iletişimi sağlayan muhtelif görevleri ifa etmek için uyarlanmış programcıklardır.

Web Yazılım Dilleri

Günümüzdeki teknoloji alanındaki müthiş ve şaşırtıcı ilerleme yazılım dillerinin sayısını ve çeşitliliğini de yükseltmiştir.

Sırasıyla C, C+, HTML, PHP, ASP, Java, Python gibi yazılım dillerinin gelişimi yaşanmıştır. Bu değişimler zaman yönetimi, teknoloji ve kullanıcı verimliliğini artırmak için yine yazılım kullanıcılarının iş yapısı ve faaliyetlerini daha kaliteli yapmasıyla ilgilidir.

Web yazılım ile işletme içinde yapılan işler, iş yapma usülleri, kullanılan araç-gereç ve kurumiçi iletişim ve en önemlisi de kurumdışı müşteriler düzeyinde değişiklik şeklinde olabilir.

İşletmeleri temsil eden web siteleri, hedef kitle gelişimipazarlama fonksiyonlarıişletme yönetim biçimlerimarka değerirekabet durumları, üretilen mal ve hizmetlerin faktörlerini kar-zarar sonucuna göre etkinlik derecesini ölçmeye, analiz etmeye yarayan bir çeşit gösterge niteliği taşıyabilir. Ancak bu devinimin kar olarak geri dönmesini sağlamak, her işletmenin kendisini teknolojiye uyarlamasıyla mümkün olabilir.

birNC'ye göre teknolojide zaman mobil çağını gösteriyor. İşletmelerinizde kullandığınız web yazılım teknolojisi eğer mobile uyumlu değil ise işletmeniz bir yılda siz hiç farkında olmadan % 20 ile % 40 arasında kardan zarar ediyor diyebiliriz. Özellikle kurumunuzu temsil eden web sitenizin responsive web tasarım kriterlerini taşıması gerektiğinden bahsediyoruz.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Web tasarım ve yazılımı sektörüne yönelik birNC'nin önemli makalelerini okudunuz mu?


 Web Sitesinin Avantajları Nelerdir? Web Sitenizle Neler Yapabilirsiniz?    Tüm Web Tasarım Yazıları
 

Ana Menüye Dön