Web Tasarımın Ticaretle Ortak İnovasyonu

İnovasyon - Ticaret - Web Tasarım Üçgeni
İnternet kullanımının çoğalması, her eve veya her cebe artık bir internetin var olması nedeniyle, bazı sektörler arasında ortak kaderler yaşanmaya başladı.

Web yazılım dünyasının ilerleme göstermesi, tıpta ve sağlıkta farklı robotik ameliyatların gerçekleştirilmesine, otomotiv sektöründe otonom sürüş imkanı sunan otomobillerin üretilmesine; yeni nesil web tasarımın gelişmesi de ticaretin çok yönlü gelişmesine sebep oldu. Durumun böyle olmasından kaynaklanan aslında çok can alıcı başka gelişmeler de yaşandı. Web tasarımın gelişmesi, paralel kolda ticaretin farklı yanlarına etki etmeye başladı. Bu etki; bugün tam ortasında bulunduğumuz e-ticaret kısmını kapsıyor.

Başarılı siteler ve e-ticaretin gelişimi

Ne zaman ki web tasarım firmaları başarılı web siteleri hazırladı ve gerçekten kaliteli bir müşteri memnuniyeti sundu; işte o zaman ticaretin her kolu da ilerleme göstermeye başladı. Ancak bu yükselişin hızı o kadar büyük bir ivme kazandı ki; başlı başına bir sektör haline dönüşmesini sağladı.

E-Ticaret olarak karşımıza çıkan bu sektör de, artık web tasarımın ve yazılımın iç içe olduğu süreçle kader bağı sağlamış oldu. Web sitesi tasarımları geliştikçe de paralel büyüyen yazılım; e-ticaretin farklı versiyonlarının aranmasına sebep oldu. Yakın tarihlerde bu gelişimlerin örneğini “ Gelecekteki Aynalar “ başlığıyla göreceğiz ancak; Web Tasarım Ajansı birNC penceresinden "Web Tasarımın Ticaretle Ortak İnovasyonu“ başlığı altında irdeleyelim.

Gelecekteki aynalar; evlerimizden hiç ayrılmadan, alacağımız kıyafeti üstümüze giymeden, onu üstümüzde görmemize imkan sağlayacaklar. Bu imkanı da en konforlu, en şık şekilde sunmak isteyecekler. Mutlaka bir web sayfası üzerinden sunulacak olan bu işlem, bu noktada başarılı bir yazılım ve grafik yönünü gerektiriyor ki, geleceğe yakışır olsun.


İnovatif düşünceler ve yüksek teknolojili e-ticaret
 

Konuyla alakalı ikinci bahsedilecek nokta da şudur ki; e-ticaretin bu kadar yüksek teknolojili kıvama gelmesi inovatif düşüncelerin, inovatif karakterlerin bağına ihtiyaç duyması da yine web tasarımla olan ilişkisinden kaynaklanmaktadır. Kısaca karakteristik bir düşünce, inovatif/kreatif bir bakış açısı, bir o kadar kreatif uygulayış, daha sonrasında ise sunulan hizmet kalitesi olarak nitelendirilecek bu süreçte en çok bağ web tasarım ve e-ticaret sektörleri arasında yer almıştır.


Her açıdan mükemmel uyumun sağlandığı bu kavramlarda; sanayiye, tekstile ve sağlığa uzanan bir yolun çizilmesinden bahsettiğimiz noktalarda, modern web tasarım devreye girdi. Dolayısıyla işletmeler, markalar ve çok daha fazlası için en önemli şeyler listesi; “En iyisini, en iyi şekilde, en iyi fiyattan sat.“ haline dönüştü. Artık alevini hissettirmeye başlayan rekabetten ötürüdür ki bu konu epey ses getirdi.

Başarılı tüm web sayfaları, sosyal medya platformları ve daha birçok kavram şuan işte tam bu noktada yer alıyor. Birileri üretirken, birileri sanat ekliyor, birileri ise bunu satıyor. Ne kadar iyi sunum, ne kadar iyi bir yazılım ve ne kadar iyi bir pazarlama mantalitesi varsa; bir anda 5-10 katı gelirin işletmeye ya da markaya geri dönmesine olanak tanıyor.

Sektörünüzün en iyisi olmak için web sitenize yatırım yapın

Tüm web sayfa tasarımlarında dikkatli incelediğimizde bir iletişim bilgisini, web adresinin kalitesini, faaliyetlerin en can alıcılarının yer aldığını görürüz. Bu durum, ticaretin elektronik versiyona dönüşüp sektörleşmesinden kaynaklıdır. Online mecralarda ulaşılabilir olmak, bir anda binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşabilmek gibi imkanları bulunan böyle bir sektörün de elbette ihtiyaçları farklılık kazanıyor.

birNC olarak gerçekleştirdiğimiz tüm web tasarım projelerinde, SEO çalışmalarında ya da iş geliştirme faaliyetlerinde farkında olduğumuz bu durumun gelecekteki konumu yukarıda anlatıldığı gibidir. Tüm yazılanları tek bir cümle ile özetleyecek olursak; sanırız en anlamlısı ise aşağıdaki olacaktır.


“Web tasarım ve yazılıma yatırım, geleceğe yatırımdır. Geleceğe yatırım yapansa, her zaman kazanır.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

birNC'nin web tasarımı sektörüne mukabil bilgi sahibi olabileceğiniz yazıları keşfedilmeyi bekliyor... 


 Web Tasarımın Dünü, Bugünü ve Yarını    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön