İyi Web Tasarımın İşletmeye Sağladığı 6 Büyük İmkan

İyi Bir Web Sitesinin Firmaya Sağladığı Yararlar
Ticaretin, globalleşen dünya ortamı nedeniyle yeni yeni kuralları ve kanunları, bununla paralel ilerleyen olmazsa olmazları ve ciddi anlamda fayda sağlayan yeni yüzleri ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji, internet ve yazılım üçlüsünün gelişmesiyle etkisini gösteren bu durum; aslında ticaretin birçok yöntemle yapılabileceğini de gösterir oldu.


İşletmelerin ticaretlerine devam etmelerinin en önemli kollarından birisi olan e-ticaretin uzunca süreler hükmünü süreceğini, tüm ticaretin e-ticaret platformları üzerinden yürütüleceğini söylemek mümkün.

Bu noktada web tasarımın ve e-ticaret sitelerinin bir işletme için son derece önemli olduğunu görmemek mümkün değildir. Zira buradan elde edilecek fayda, bir işletmenin uzun yıllar ayakta kalmasını sağlayabilecek en önemli güçlerden de birisidir.


Bu bilgiler ışığında, iyi web tasarımın işletmeye sağladığı 6 büyük imkanı Türkiye’nin WEB TASARIM markası birNC penceresinden ve sektördeki deneyiminden yola çıkarak kaleme alalım.

İyi Web Tasarımların İşletmelere Sağladığı İmkanlar


1-Tam Rekabet: İşletmeler, yerel pazarda gösterdikleri rekabeti, internet dünyasında da gösterebildikleri sürece ticaretlerine devam edebiliyorlar. Web siteleri, e-ticaret siteleri ya da SEO-Arama Motoru Optimizasyonu gibi noktalarda yeterli olabildiklerinde; tüm pazarla etkileşim kurma lüksüne kavuşmuş oluyorlar. Bu noktada; büyük neredeyse tüm işletmelerin ve şirket gruplarının e-ticarete neler borçlu olduklarını görmemek mümkün değildir.


2-Bizde Varız: E-ticaret sitesine sahip olmak, işletmenizin bir web sitesinin olması; tüm kitleye ulaşmak için yeterli olmuyor. Tam anlamıyla web sitesi; tasarım ve yazılım alanlarında da yeterli olduğu takdir de karlılık oranlarına ve işletmenin geleceğine olumlu etkilerde bulunabiliyor. Dolayısıyla ciddi anlamda varlığını kanıtlamış web siteleri veya e-ticaret platformları; karlılığa çıkan kapıların anahtarı oluyor.

3-Farklıyız: Web tasarımın işletmeye sağladığı 6 büyük imkan listesinde belki de en önemli etkiye sahip faktörlerden bir tanesi farklı olma imkanıdır. Çünkü internet ve teknoloji dünyasında birçok şey tekerrüre, aynılığa veya kopyaya uğrar bir konumda seyrediyor. Buradan hareketle özgün, gerçekçi ve kitlelere hitap etmek için özenle hazırlanmış bir website tasarımıözgün işletme ve ticaret imajı oluşturarak kitlelere hitap etmeyi mümkün kılıyor.


4-Herkes Tercih Edebilir: Web siteleri, özellikle e-ticaret siteleri ve büyük web siteleri oldukça karmaşık yapıda, tüm kullanıcılara hitap etmeyen şekillerde oluşturulduklarında; yalnızca o markanın var olan müşterilerine hitap edebilir. Elbette bu durum da bir süre sonra, etkisini kaybetmeye başlayacaktır. Ancak son derece özenle hazırlanmış bir web sayfa tasarımı, yazılımıyla da kullanıcıya hitap edebildiği noktada; o kullanıcının yeni müşteriniz haline dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Karmaşık web siteleri yerine basit, aranılanların kolayca bulunabildiği; ancak iletişimin son derece hızlı olacağı bir web sayfası tasarımının; işletmeye sağlayacağı yeni kitle ve pazar; işletmenin gelecek yıllardaki büyük müşteri ve kitle portföyünün de habercisidir.


5-Sizi Seviyoruz: Bu madde modern web sitesi tasarımlarının firmalara sağladığı faydalardan gizli öneme sahip maddesidir. Ticaretin var olduğu ve gerçekleşmeye başladığı ilk anından itibaren; tek ve gerçek bir kural varsa o da; müşteriyi memnun etme anlayışıdır. Dolayısıyla web siteler, işletmeler veya ticaretin gerçekleştiği tüm ortamlar müşteriyi memnun etmeye uğraşırlar. Bu önemli altın kuralı web sitesiyle de yansıtabilen işletmeler; son dönemin yeni gözdesi olabilmişlerdir.

Web sitelerinizde, kitlelerinize hitap ettiğiniz uygun bir dil, daima ulaşılabilir müşteri temsilcileri, ilgili şikayet-öneri-istek grubunu karşılayacak bir personel gibi; ya da artık teknolojinin imkanlarıyla hayatımıza giren otomatik cevaplama olanağı sağlayan sanal bir personel işimizi fazlasıyla gerçekleştirebilir. Bu sayede hem müşteri memnuniyetine önem veren bir ticarethane ya da kuruluş olduğunuzu ciddi anlamda kanıtlamış olacak, hem de yer alınan sektörde önemli bir başarıya ulaşılmış olacaktır. Elbette ki bu başarı; işletmenin mali kaynaklarının artı hanelerine etki edecek, uzun yıllar sektörde tutunmasına olanak sağlayacaktır.


6-Geleceğe Yatırım ve Teknik Destek: Her işletme nereden ve nasıl mal/hizmet satın alırsa alsın mutlaka gelecekte kafasının rahat olmasını ister. İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren web sitesi tasarımı hizmetlerinin Türkiye’de ki modern yüzü birNC; sizlere özel web sayfası tasarımı anlayışıyla yeni nesil internet siteleri sunarken gelecekte ihtiyaç duyacağınız tüm web projesi teknik destek ihtiyaçlarınızı da ücretsiz sağlamaktadır.

Bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.
Saygılarımızla;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

birNC'nin web sitesi tasarımı hizmetlerine mukabil yazılarını okudunuz mu?


 Web Sitesi Tasarım Projelerindeki Renk Düzeni ve Uyum    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön