Web Tasarım Geliştirme Süreçleri ve Kontrol

Web Sitesi Proje Geliştirme Dinamikleri
Her projenin kendi dinamiklerini sağlayan ve öne çıkaran süreçleri olması gerekir. Web tasarım projelerinde ise sürecin sadece çarpıcı bir domain bulmak ve güzel bir tasarım yapmak olduğu yanılgısı firmaların ve markaların istedikleri sonuçları elde edememesini sağlar.

Web sitesi projelerindeki yatırımlar ve beklentilerin karşılanmaması olumsuzluklarının önüne geçmek ve markaların yüksek geri dönüş oranlarına sahip olmalarını sağlamak için çeşitli süreçleri detaylı analizlerle gerçekleştirmek gerekir. 


Web Tasarıma Başlamadan Önce...

Projelendirme aşamasında marka ve hedef kitle analizi yapmak önemlidir. Bu analizler doğrultusunda web tasarım geliştirme süreçleri şekillenir. Analiz yapmak markanın veya ürünün vizyonunu hazırlamak anlamına gelir. Vizyon ile birlikte tanınan hedef kitle kurumsal kimliğin nasıl şekilleneceği hakkında da detaylı bilgi sağlamaktadır.

Kitlenin araştırılması ile kullanılacak teknolojiler belirlenir. Hedef kitlenin kullanım alışkanlıkları ve tercihleri doğrultusunda mobil uygulama ihtiyacı, mobil site gerekliliği gibi durumlar dikkatle değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucunda hem teknolojilere hem de içerik stratejilerine karar verilir. Kitlenin dikkatini kolayca çekecek bir içerik stratejisi oluşturabilmek web tasarımın etki alanını genişleten ve sonuçlara olumlu yönde yansıyan bir artı değer sağlar.

Tasarlama ve Kontrol...

Sezgisel tasarımlar, rahat erişilebilir menüler, kolay anlaşılabilir bir site yapısı ve hızlı tepkiler veren bir sayfa tasarımı olması gereken tüm web tasarım dinamiklerini bir araya getirmiş demektir. İçerik stratejisi ile birlikte gelişen bir tasarım süreci hem kurumsal kimlikle uyumlu hem de sosyal medya platformlarında dikkat çeken, etkileşimi yüksek bir web sitesi yapmayı mümkün kılar.


Tasarım süreci ile birlikte sitenin detaylı incelenmesi, kalite kontrollerinin yapılması gerekir. Sosyal medya entegrasyonları, üyelik hizmetleri, alışveriş denemeleri ve akla gelebilecek tüm fonksiyonların denenmesi ve düzenli kontrollerin yapılması gerekir. Web sitesinin piyasada bulunan tüm web tarayıcılarda yüksek performansla çalışmasını sağlamak da tasarım ve kalite kontrolün görevleri arasında yer almaktadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

birNC'nin web tasarım sektörüne mukabil bilgi sahibi olabileceğiniz yazılarını okudunuz mu?


 Dijital Dünyanın En Güçlü ve Faydalı Pazarlama Dinamikleri    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön