Web Sitelerinde Özgün İçeriğin Önemi ve Paylaşımı

Özgün İçeriklerin Web Sitelerindeki Önemi
Aynı sektörde yayınlanan bir web sitesinin diğerlerine göre daha başarılı olarak dile getirilmesi için kıstas alınması gereken önemli unsuru kesinlikle içeriğidir. Özgün olması ya da kopya içeriklerle dolu olması o sitenin ne kadar başarılı ya da başarısız olacağını gösterir.

Web sitesi sahipleri anahtar kelime bazlı olarak web sitelerini Google vb. arama motorlarında ilk sayfaya taşımak istiyorlarsa web sitelerini özgün içeriklerle beslemelidirler.

Örneğin; web tasarım firmanız var ve tasarım sitesi kelimesinde arama motorlarında ilk sayfaya çıkmak istiyorsunuz. Title, Keywords, Description kriterlerini eksiksiz uyguladıktan sonra, sürekli olarak özgün yazılar yazmanız web sitenizin arama motoru sıralamasında en üstlerde olması için oldukça faydalı bir çalışma olacaktır.

Arama Motorlarında İyi Konum İçin Özgün İçerik

Arama motorları; özgün, özel içerikli web sitelerini ilk sıralara taşıma güdüsü içerisindedirler ve algoritmaları bu yönde sürekli güncellenmektedir. 

birNC'ye göre internet ve seo firmaları ile içiçe olan bir web sitesi sahibi daima bilir:


Dikkatli bir araştırma yaparsanız, fazla aranan anahtar bir kelimeyi incelediğimizde sürekli olarak özgün yazıları olan siteler ilk sıralarda yer aldığını görürsünüz. Kopya içerikleri olan web siteler daima özgün içerikli sitelerin gerisinde kalırlar.


Bu analizler, özgün bir içeriğe sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermektedir. Ancak metin yazarlığı yapan çalışanınızın salt özgün içerikler oluşturması, arama motorlarında web sitenizi arzu ettiğiniz konumlara getirmez. Bu içerikleri sosyal medya sayfalarınızda, farklı IP adreslerinden okuyucuyla buluşturmanız, web sitenize ziyaretçi çekmeniz, forum sitelerinde tanıtmanız gereklidir. Yazılan bu özgün içerikleri hedef kitlenizle buluşturamadığınız takdirde beyhude bir çaba içerisinde olursunuz. 

Profesyonel SEO kriterlerine uygun hazırlanmış özgün yazılarınızın farklı sitelerde paylaşılması sizlere hem trafik kazandıracaktır, hem de kalıcı backlink sahibi olarak arama motorlarında daha üst yerlere çıkmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle web siteniz için salt paylaştığınız platformlardan ziyaretçi, hit almazsınız. Google’dan da organik ziyaretçi elde ederek başarılı olursunuz.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

birNC'nin website tasarımı sektörüyle ilgili önemli yazıları keşfedilmeyi bekliyor... 


 Web Sitesi Yönetim Paneli ve Dinamik Web Siteleri    Tüm Web Tasarım Yazıları
 

Ana Menüye Dön