Telefonlar Artık Kolunuzda

APPLE WATCH, SAMSUNG GEAR İLE TELEFONLAR KOLLARDA
Mobil cihazların gelişmesi teknolojinin ilerlemesiyle beraber oldukça büyük bir ivme kazandı. İlk üretilen mobil cihazların boyutları oldukça büyük olduğundan neredeyse mobil cihaz adlandırmasının doğru olmadığı cihazlardı. Dolayısıyla gelişmelerle beraber cihazların boyutları oldukça küçülmeye başladı. Hatta bu cihazlar o kadar küçüldüler ki telefonlar artık kolunuzda yer almaya başladı.

Bir çok mobil cihaz üreticisi bu piyasada kendine yer edinmeye çalışırken pastadan büyük payı yine büyük markalar aldı dolayısıyla bu pazarında hakimi Apple ve Samsung oldu. Özellikle Apple; Apple Watch adını verdiği akıllı saati ile gündemi hayli meşgul etti. Ardından onu izleyen ürün ise Samsung Gear oldu.

Telefonlar Artık Kolunuzda
Şimdi bilişim firması birNC gözüyle bu iki cihazın önemli özelliklerine göz atalım:

Genellikle 42 mm çelik paslanmaz kasaya sahip olan, aynı zamanda oldukça şık ve sportif duran Apple Watch 20 farklı model ile tüketicilerle buluşturulmuş. 20 farklı modelin kayış, tasarım ve renk seçenekleriyle beraber kullanım oranları ve desteklediği cihazlar ile de farklı farklı ücretlendirmeleri oluşturulmuş. 

Ürünlerin fiyatları 1.250 TL üzerinden belirtilmiş. Bu fiyat kullanım amacına ve modeline göre yükselebiliyor ancak 1.250 TL altında bir Apple Watch maalesef yok. Ancak ürünler oldukça şık ve modern duruyorlar. iPhone 5 ve üzeri tüm cihazlar ile de entegreli olarak çalışabiliyorlar. Ayrıca meşhur Siri entegrasyonu ile de kullanılabilirlikleri artırılmış olarak karşımıza çıkıyorlar. Ayrıca Apple Watch, sağlık ve fitness gibi birçok uygulama ile de müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Samsung ise, Samsung Gear S2 amiral gemisi ile tüketicileri kucaklıyor.

Tüketicilere telefonlar artık kolunuzda dedirten ve herkesin edinebileceği bir seri ile de ulaşılabilirliği Apple Watch’a göre mümkün kılmış. Tasarımsal anlamda oldukça sade ve sportif görünen bu ürün, Android 4.4 sürümü ve üzerini kullanan cihazlar ile entegreli olarak çalışabiliyor. Kullanımı için ise 1.5 gb ram gerektiriyor. Gear’ın 512 MB Ram ve 4GB depolama imkanı da oldukça pozitif özellikleri arasında yer alıyor.

Sonraki Haber  iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Arasındaki Farklar


İlginizi çekebilecek ve bilgi sahibi olabileceğiniz tüm yazılar  Bilişim ve Teknoloji Haberleri
 

Ana Menüye Dön