Profesyonel Web Tasarım Nedir ve Nasıl Gerçekleşir?

Profesyonel Web Tasarım Anlayışı
Klasik web tasarımı hizmet süreçlerindeki etkinliği artırmak anlamına gelen profesyonel web tasarım kavramı; emek, zaman, ücret ilişkilerine de etki ederek web tasarım fiyatlarındaki değişimin en önemli özelliklerin biridir.

birNC’ye göre profesyonel web tasarım; yapılan web projesini daha etkin kılmak için web tasarım işini gerekleri ile yapan firmayla hizmet ve altyapı özelliklerinin bütünleştirilmesidir.

Web sitesi işinin gerekleri ile işi yapanın özellikleri arasında açık oluşmaya başlaması, fayda sağlayan web sitesi etkinliğinin azalması ve web sitesinin değişme gereksinimi olgusunun artması anlamına gelmektedir. 

Profesyonel web sitesi sahipleri hedef kitlelerine bilgiler, kaynaklar ve bunların sağladığı olanaklar açısından bağımlıyken, hedef kitle de web sitesi sahiplerine sağladığı iş olanakları açısından bağımlıdır. birNC'ye göre firmaların hedef kitlelerine uyum biçimleri çok değişik olabilir. Ancak, etki-tepki ilkesinden hareket edilirse firmalar müşterileri ile bir geribildirim ilişkisi içinde olmaları gereği ortaya çıkmaktadır.

Web tasarım müşterisi; kısıtlamalar, koşullar, sorunlar ve fırsatlar gibi birbirleriyle zıt yönlerde çalışan güçlerin bir arada bulunduğu bir ekonomik kaynaktır. Müşteri farklılıkları her web tasarım ajansını aynı derecede ve aynı şekilde etkilememektedir.

Müşteriden yeterince bilgi alabilen profesyonel web tasarım firmaları daha büyük etkinlikler, kreatif çalışmalar ve farklılıklar göstererek olumsuzluklardan sıyrılabilirler. birNC gibi marka imaj yönetimi, interaktif web tasarımı, mobil uygulamalar, e-ticaret ve profesyonel SEO vb. hizmet iş kültürü oturmuş markalar, profesyonellik kavramına değer katarak bu ünvanı hizmetlerinin önünde kullanmaya layık görülmüşlerdir. 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Web tasarım sektörüne yönelik birNC'nin önemli yazılarını okudunuz mu?


 E-Marka Olma Aşamaları Nelerdir? Markalaşma Nasıl Sağlanır?    Tüm Web Tasarım Yazıları
 

Ana Menüye Dön