Özel Web Sitesi Projeleri ve Özgün Tasarım Kavramı

Web Tasarım Projelerinde Özgünlüğün Önemi
Web tasarımları, web sitelerinin temel direğidir. Öyle ki, web tasarımları olmadan siteler tek başlarına bir değer kazandırmazlar. Ancak, her alanda olduğu gibi web tasarımları da devamlı gelişen teknolojiye uyum sağlayarak son yeniliklerden haberdar olmak zorundadırlar.

Dolayısıyla farklı talepler doğrultusunda web tasarımcıları da her geçen gün biraz daha gelişmiş tasarım projeleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle de bu alanda oldukça farklılıklar yaratmaktadır. Sektörel bazda yerini korumak ve rakipleri ile aralarındaki farkı açmak isteyen tüm işletmeler kendilerini tanıtmak adına her zaman müşterilerinin dikkatini çeken tasarımlar tercih etmişlerdir. Çünkü doğru seçilen modern bir web tasarımı aynı zamanda doğru kullanıcıları siteye çekmektedir.


Kendi projelerine en uygun web sitesi tasarımını yaptırmak ve özel bir hizmet almak isteyen herkes de özel web tasarımlarını tercih etmektedirler. Biz de bu yazımızda özel web tasarım projelerini değerlendireceğiz.

Özel web tasarım projeleri; tamamen kişilerin ya da işletmecilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre tasarlanmaktadır. Özel tasarımlar genelde rakiplerine nazaran daha farklı olmak isteyenlerin tercihidir. Zira; web tasarımları aynı zamanda bir kimlik niteliğindedir. Web sitesi tasarımının farklı duruşu aynı zamanda yapılan işe de ayrı bir değer kazandıracaktır.

Özel Web Tasarım Projelerinin Farklı Yanları

 Diğer web tasarımlarına oranla çok daha detaylı olması nedeniyle, uzun vadede tamamlanan ancak daha uzun ömürlü tasarımlardır.

• Kişilere ya da firmalara özel olarak hazırlandıklarından olası bir değişiklik anında hemen gerekli müdahale yapılabilmektedir.

• Çok sağlam bir alt yapıya sahip olduklarından uzun yıllar kullanımı sağlanır.

• Hazır web sitelerinin aksine projelendirilen özel web tasarımlarında çıkabilecek teknik sorunlar minimum seviyededir.


Özel Web Tasarımlar Nasıl Dizayn Edilir

Belirttiğimiz gibi çok detay gerektiren tasarımladır. Dolayısıyla en ufak bir teknik aksaklık çıkmaması için uzun vadede tamamlanır. Özel web tasarımına başlamadan önce kişi ya da firmaların ihtiyaç duydukları faaliyetlere dair her şey not edilir. Sonrasında itinayla çizilmiş grafik çalışması yapılır ve daha sonra da müşteriye onaya sunulur, onay alındıktan sonra da çizilen grafik çalışmasının kodlaması yapılır.

Tasarımlardaki Özellilik Kavramının Önemi

Özel web tasarım projeleri, kişi ya da kurumların seçimlerine göre dizayn edilir, dolayısıyla da doğru seçim yapan kişi ya da kurumlar her zaman doğru kullanıcıları sitelerine çekip, müşteri portföylerini de arttırırlar. Bununla birlikte tasarım aşamasında ihtiyaç duyulan çalışmaya dair oluşacak yeni bir değişiklik ya da herhangi bir teknik aksaklık sebebiyle site tasarımcısıyla birebir görüşerek tasarımın her anını da gözlemleyebilmektedirler.

Profesyonel web sitesi tasarımları teknolojinin son yeniliklerini kullanıp, grafik tasarımlarının çok yaratıcı ve kullanıcının dikkatini çekecek şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Böylelikle de Google arama motorlarına uyumlu hale getirilerek ilgili sitenin her daim en üst sıralarda görünmesini sağlayacaktır.

Bizde birNC ekibi olarak projelerinde özel web tasarım hizmeti almak isteyen, ancak nereden ve nasıl başlayacağını, ne yapacağını tam olarak bilmeyen, kimliğini en doğru şekilde tanıtmak isteyen kişi ya da firmalara kaliteli hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Unutmayalım ki başarılı olmanın temel kuralı her zaman işin uzmanına danışmaktan geçer. Bizde kaliteden bir an olsun ödün vermeyen, son teknolojinin tüm yeniliklerinden faydalanan ve her biri alanlarında uzman kişilerden oluşan uzman ekibimizle, müşterilerimizden aldığımız güven duygusuyla sizleri de sayfamızda görmekten mutluluk duyarız.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Web sitesi tasarımı sektörünün İstanbul'daki yükselen değeri birNC'nin yazılarını keşfedin... 


 Web Tasarımda Vizyon Gerekliliği ve Dijital Dünyaya Giriş    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön