Kusursuz Web Tasarım Projeleri Nasıl Oluşturulur?

Web Sitesi Geliştirme ve Kusursuz Tasarım
Dünya genelinde insanların artık neredeyse tüm gereksinimlerini internet ortamından gerçekleştirdiği günümüzde web sitesi ve dolayısıyla da web site tasarımlarının ne kadar önemli olduğunu, değer kazandığını biliyoruz.

Bu da işlerini internet ortamında tanıtarak hem zamandan hem de paradan tasarruf yapmak isteyen herkesi profesyonel tasarımcılardan destek almaya itmiştir. Ayrıca ardı ardına açılan web siteleri de bu işi iyi tasarlayan web uzmanları için de müthiş bir kazanç kapısı haline gelmiştir.

Ancak her etkileyici web tasarım internet sitesi olarak kusursuz mudur? Sorusuna cevap vermek adına sizleri kusursuz web tasarım projeleri konusunda bilgilendirmek isteriz.

Kusursuz web tasarım projesi geliştirmenin belli başlı bir takım aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamaların titizlik ve dikkatlice uygulanması halinde ortaya kusursuz bir web tasarım projesinin çıkması kuvvetle muhtemeldir. Şimdi bu aşamaları kısaca maddeler halinde belirtelim:

Kusursuz Web Sitesi Geliştirme Aşamaları
 

• Web site tasarımındaki beklentiler öncelikle not edilir.

• Tasarım süreci belirlenir.

• Uygulama aşaması.

• Kalitenin test edilme aşaması.

• Genel Optimizasyon.

• İzleme aşaması.

• Teknik destek.

• Seo Çalışmaları

Web Sitesi Tasarımındaki Beklentiler

Bu aşamada öncelikli olarak bir web sitesinin beklentilerine, gereksinimlerinin tabii ki bütçeye göre kod yapısının belirlenmesi gerekmektedir. (PHP, HTML, FLASH) bunların her birinin ayrı ayrı özellikleri olduğu gibi fiyatları da tabii ki farklılık göstermektedir. Bir sitenin yeteri kadar tatminkar olması için doğru tercihleri yapmak önemlidir.

Süreç

Kusursuz web site projesi geliştirmek için izlenen yollardan bir diğeri olan süreç; Kurumsal bir kimlik taşıyan firmalar açısından çok büyük önem arz etmektedir. Projelendirilen bir firmanın web tasarımında o firmayı olduğundan daha büyük göstermek her zaman siteyi ziyaret eden kullanıcılar için iyi bir izlenim bırakmaktadır. Bu aşamada da web sitesi içeriği müşterilerin ilgisi çekecek şekilde dizayn edilerek daha ilk bakışta kullanıcıların gözünde firma hakkında iyi izlenimler bırakmasını sağlanacaktır.

Uygulama

Bu aşamada önceden belirlenen yazı ve görseller siteye yüklenir, dolayısıyla yazıların ve görsellerin bir bütün halinde düzenlenmesi gerekmektedir. Web tasarımlarında kullanıcının dikkatini çeken ilk şey her zaman için önce görsel temalardır.

Test Aşaması

Bu aşamada web site tasarımı birkaç farklı testlerden geçmektedir. Bunlar; görsel ve metinler birbirlerini tamamlıyor mu? Ulusal ve uluslararası ortamlarda kod standartlarına uyuyor mu? Bütün tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor mu? Gibi soruları cevaplandırmak için yapılan testlerdir. Yani kusursuz web tasarım projesi geliştirme çalışmasının çok önemli bir aşamasıdır.

Genel Optimizasyon Aşaması

Arama motorlarında gereken başarının sağlanması için yapılan bir takım çalışmalardan ibarettir ve kusursuz web tasarım projesi geliştirmenin olmazsa olmazlarındandır.

İzleme

Bu aşama kreatif web tasarım yaklaşım sahibi web site tasarımcılarının ciddi emek harcayarak düzenlediği projenin belki de en çok takdir edilecek yanı. Burada tasarımcılar tarafından geliştirilen bazı özel programlar sayesinde site günlük yada aylık olarak devamlı suretle izlenmektedir. Şöyle ki; oluşması muhtemel herhangi bir teknik aksaklık anında hemen siteye gerekli müdahaleler siteyi tasarlayan tasarımcılar tarafından yapılmaktadır.


Destek Aşaması

Kusursuz web tasarım projesini geliştiren tasarımcılar tarafından müşterilerine tasarım sonrasında da belli bir mühlet verilen teknik destektir. Bu sayede talep edildiği takdirde sitede yapılacak olası bir değişiklik yeniden düzenlenmektedir.

SEO Aşaması

İnternet ortamındaki sayısız site arasından sektörel bazda web sitesinin adıyla ya da site içeriğindeki tanıtımı yapılan herhangi bir ürün ismi arandığı takdirde Google arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak için yapılan bir takım ayarlamalardır. Müşterilerin özel talebi üzerine uygulanmaktadır.

Kusursuz web tasarım projesi geliştirme alanında uzman bir adres arıyorsanız tam yerindesiniz. Web tasarım ajansı birNC'yi takip etmeye devam edin. 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

birNC'nin web tasarım hizmetlerine mukabil bilgi sahibi olabileceğiniz yazılarını okudunuz mu?


 Profesyonel Web Tasarım Fiyatları Hakkında    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön