Kaliteli Web Sitesi Tasarımları Nasıl Geliştirilir

Web Tasarımlarında Kalite Anlayışı
Web tasarımları bulunduğunuz platformlarda tanıtımlarınızı, reklamlarınızı vs. sürekli güncel ve kurumsal olabilmesi için yapılan çalışmalardan ibarettir.

Web site tasarımlarının yapım aşamalarında sorunsuz tamamlanması için günlerce çalışmalar yapılır, bütçeler zorlanır…Ancak her zaman dediğimiz gibi “çok çalışmak değil doğru ve verimli çalışmaktır önemli olan” burada da amaç kaliteli web site tasarımları yapmaktır. Sıradan bir web site tasarımı için yapılan çalışmalar tam anlamıyla bir fiyaskodur.


Kaliteli web sitesi tasarım ve yazılımı nasıl oluşturulur?

• Öncelikle sitenin kurulum amacına uygun şekilde en doğru tema oluşturulmalıdır. seçilmelidir.

Web tasarımlarında sitenin içerik kısmını oluşturan yazıların ve görsellerin birbiri ile bir bütün oluşturması gerekmektedir.

• Site içerisindeki metinlerin karmaşıklıklardan uzak, gayet okunabilir olması gerekmektedir. Dolayısıyla okuyucunun gözlerini yormamalıdır.

• Siteye eklenen yazıların tamamen özgün, kopya içerik barındırmayan ve SEO uyumlu olması çok önemlidir.

• Siteyi ziyaret eden kullanıcılara bilgi verilmelidir. Kısa ve öz bir anlatım tercih edilmelidir.

• Site grafiğinin son derece titiz bir çalışmayla çizilmesi gerekmektedir. Ziyaret eden kullanıcı daha ilk bakışta aradığı şeyi bulabilmeli dolayısıyla kategoriler, menüler, iletişim vb. gibi bağlantıların sitenin nerede durması gerektiği önceden şematize edilmelidir.

• Kaliteli web site tasarımlarında ki en önemli husus sitenin kod yapısının çok sağlam olması gerektiğidir. Her eklenti ve her bağlantı sorunsuz şekilde çalışmalıdır. Site tıklandığı anda açılmalıdır, zira; kullanıcı sıkılabilir ya da zaman kaybetmemek adına siteyi terk edebilir.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

birNC'nin web sitesi tasarımı sektörüyle ilgili yazıları keşfedilmeyi bekliyor...  


 Kusursuz Web Tasarım Projeleri Nasıl Oluşturulur    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön