İphonelar Artık Sim Kartsız Satışta

SİMKARTSIZ İPHONE SATIŞLARI
Mobil ve teknoloji kulvarında Dünya’nın önde gelen isimlerinden olan Apple, iPhone ürünleriyle uluslararası pazarda oldukça büyük bir paya sahip. Sadece bu ürünlerden sağlamış olduğu kazançlarla dahi birçok markayı satın alabilecek ekonomik bütçeye sahip olan Apple’ın geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir teknolojisi gündeme geldi. iPhonelar artık sim kartsız satışta!
İphonelar Artık Sim Kartsız Satışta
Haberi takip edemeyenler için “ birNC “ olayı şöyle özetliyor:

Geçtiğimiz günlerde yaşanan iPhone ürünlerin sim kartsız olarak satışa çıkarılmasıyla alakalı aslında hali hazır da ülkemizi ilgilendiren pek bir durum yok ancak; Avrupa ülkeleri özellikle de Amerika nezdinde bu hadise kullanılabilir durumda. iPhone 6 ve 6 Plus ürünleri sim kartsız yani kilitsiz olarak satışa çıkarıldı. İçerisinde tüm sim kartlara entegreli olarak düşünülen kilitsiz bir sistem ile tüm kartların kullanımına olanak sağlayan bir ürün olarak karşımıza çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ürünleri, satışa çıkarıldığı ülkelerde oldukça ilgi görmüştü. Öncelikli olarak Amerika’da başlatılan satışların tüm Dünya ülkelerine yayılması beklenirken, ülkemizde halen bu ürünlerin sim kartsız olarak kullanımına imkan bulunmuyor.

iPhonelar artık sim kartsız satışta, dolayısıyla bu da bizlere teknolojide ne kadar ilerlediğimizin göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar Dünya genelinde bu sıralamada biraz aşağılarda kalıyor olsakta önümüzdeki günler içerisinde ülkemizde de bu tarz bir ilerlemenin kaydedilmesi muhtemel gözüküyor.

Hali hazır da Avea, TTnet’in Türk Telekom çatısı altında birleşmesiyle bir çok yenilik ve ilerlemenin de teknoloji ve internet adına kaydedilmesi bekleniyor. Ayrıca ülkemizde önemli operatörler arasında sayılan bu operatörün Türk Telekom bünyesinde bulunması, özellikle bahsi geçen ürünlerin sim kartsız olarak ülkemizde kullanılması yönündeki beklentileri de artırıyor.

Sonraki Haber  Büyüleyici Samsung Galaxy S6

İlginizi çekebilecek ve bilgi sahibi olabileceğiniz tüm yazılar  Bilişim ve Teknoloji Haberleri

 
Ana Menüye Dön