Web Sitenizin İçerik Stratejisi Web Tasarımınıza Uygun mu?

Web Sitesi İçerik Stratejisi ve Tasarım İlişkisi
İçerik stratejisi dijital dünyada yer alan her firma için büyük önem taşımaktadır. Bu önem arama motorları üzerinden gelen kullanıcıların geri dönüşlerinden ve kullanıcı sadakatinden kaynaklanır.

Web sitelerinin ziyaretçi ve satın alma maliyetlerinin düşürmesinin en kolay yolu da organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması ve başarılı tasarımı ile tekrar ziyaret edilebilir olması ile mümkündür. 

Bkz: Google'da Üst Sıralara Çıkma 

İçerik stratejisi açısından doğru konumlandırılan bir sitenin pazarlama bütçesini zamanla prestij odaklı harcaması mümkün olacaktır. Bu siteler hedef kitlenin arama motorlarına yönelttiği soruların cevaplarını doğru ve özgün bir şekilde verdiklerinden dolayı kısa sürede yükselişe geçerler.

Web Tasarım ve İçerik Stratejisi

Tasarımda içeriklerin dizaynı ve duruşu çok önemlidir. Kullanıcı deneyimini yükseltecek tasarımlara yer vermek web siteleri için yüksek geri dönüş elde etmek anlamına gelmektedir. Kullanıcıların ihtiyacı olan bilgilere kısa sürede erişmeleri, doğru bilgiyi bulmaları ve özgün içeriklerle karşılaşmaları web sitenin değer kazanmasını sağlayacaktır.

Doğru tasarlanmış bir web sitesinde ziyaretçi sayısı, sitede kalma süresi ve yeniden ziyaret verileri yüksek gelir. Bu verilerin yüksek olması SEO açısından da büyük önem taşımaktadır. İçeriklerinizi tasarıma uygun olarak konumlandırmak için sitenizde blog oluşturabilir ve bu alanda hedef kitlenizin merak ettiği tüm soruların cevabını vererek güven esaslı bir ilişki kurmanın temellerini atabilirsiniz.


Firmanızı Doğru Tanıtın

Web sitesi içeriklerinin firmaya, markaya, ürüne veya hizmete uygun olması önemlidir. Yazılı veya görsel materyallerin kullanıldığı tasarımlarda kullanıcı odaklı olmak önemlidir. Tasarım geliştirme aşamasında kullanıcı deneyimi ve kalite testlerinin doğru yapılması, menü konumlandırmalarının sezgisel kullanıma uygun olması önemlidir.

Videolu içeriklerin son teknolojiyi takip etmesi, pop-up içeriklerin kullanıcıyı rahatsız etmeden yerleştirilmesi web sitelerinde yapılması gereken olmazsa olmazlardır. Ayrıca yapılan anketler sonucunda ziyaretçilerin firmalar hakkında doğru ve güncel bilgilere erişemediklerini düşündüğü ortaya çıkmıştır. Tüm web sitelerinde iletişim menüsünün doğru ve detaylı bir şekilde konumlandırılması önemlidir.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

birNC'nin web tasarım sektörüne mukabil bilgi sahibi olabileceğiniz yazıları keşfedilmeyi bekliyor... 


 Web Sitemap - Web Site Haritası Nedir?    Tüm Web Tasarım Yazıları

 

Ana Menüye Dön