Hazır ve Ücretsiz Web Sitesi Şablonlarının Zararları

Ücretsiz Web Sitesi Şablonlarının Firmanıza Zararları
Web sitesi zorunluluğu ile birlikte ortaya çıkan farklı tasarım çözümleri firmaların oldukça ilgisini çekiyor olsa da bu hizmetlerin kalitesini ve güvenilirliğini sorgulamak da oldukça önemlidir. Eğer siteniz için bilinçli olmayan bir yatırım yaparsanız bu yatırımın sonucunda kaybedeceklerinizi riske edebiliyor olmanız gerekir.

Hazır ve ücretsiz web sitesi şablonları web sitelerinin tasarım süreci başlamadan bizlere fikir vermesi açısından kullanılabilir olsa da bu şablonları şirketiniz için uzun vadede kullanmayı tercih etmek şirket yatırımınızın zarara uğramasına ve itibar kaybetmesine neden olur.

Hazır Web Sitelerinden Neden Uzak Durmalısınız?

Tamamen özelleştirilmiş bir web sitesi arama motorları tarafından talep edilen özgünlük için önemli bir unsurdur. Bu unsurun yanında özel web sitesi tasarımlarının ve yazılımlarının internet dünyasında hazır web sitesi şablonlarına kıyasla kullanıcı odaklı ne kadar yüksek geri dönüşler aldığı bilgisine sahip olmak özel web tasarım projeleri konusunda doğru karar vermenizi tetiklemelidir.

Uzun vadede hazır web sitesi şablonlarının zararlarını marka bilinirliği açısından yaşarken daha önemli handikaplarını da web teknolojilerindeki gelişmelere adapte olamamakla yaşamaya devam edersiniz. Kullanıcı odaklı ve yüksek geri dönüşlü siteler için hazır web sitelerinden bu yüzden kaçınmalısınız.

Hazır Website Tasarım Şablonlarını Nasıl Kullanmalısınız

Web sitesi tasarımları insanlara belirli bir fikir verildikten sonra şekillenmelidir. Doğru web site tasarımı için sitenin ve kitlenin ihtiyaç analizi yapılması ile birlikte alternatif fikirler ortaya atılır. Bu fikirlerin hepsi için özel web sayfa tasarımlarının hazırlanması yerine süreci kısaltmak ve etkili bir şekilde seçenek değerlendirmek için en önemlisi de müşterinin tasarım beğenisini anlamak için ücretsiz web sitesi şablonları tercih edilebilir.


Bu şablonlarla web sitesi sahiplerine sitenin ön yüzünde olabilecek görsel değişimleri göstermek mümkündür. Arka planda yapılacaklar, kod yapısı, sistemsel ve yazılımsal SEO çalışmaları gibi önemli adımlar site sahiplerinin son kararlarıyla birlikte elde edilen tasarım ögeleriyle birlikte harmanlanarak özgün web sitesi tasarımı başlar.

Sektörel Başarı İçin Web Sitelerinde Tercih Her Zaman Özel Tasarım Olmalı

Web tasarımlarda hazır şablon kullanımı demek pek çok insanın kullanabileceği standart bir ögeyi kullanmak anlamına gelir. Bu durumun markanıza zararlarını hedef kitleniz açısından mutlaka değerlendirmelisiniz. Markanızı ya da işinizi kopyalamak isteyen birisi için kolay edilebilir olmamanız gerekir. Bunu da her alanda sağlamak zorunda kalırsınız.

Kurumsal kimlik çalışmalarınız, sosyal medya hesaplarınız ve web siteniz ne kadar size ait ve özgün olursa rekabet ederken taklit edilseniz bile özgün olan taraf olacağınız için kazanım sağlarsınız. Arama motorları SEO incelemelerini yaparken yazılım ve tasarımda özgünlüğü de kontrol ettiğinden dolayı web sitenizin şablon yerine size göre özelleştirilmiş bir tasarıma sahip olmasına özen göstermeniz yatırımınızın geleceği açısından çok önemlidir.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Web sitesi tasarımı çözümlerinin İstanbul ajansı birNC'nin  önemli web yazılarını keşfedin...


 En Ucuz ve Uygun Web Sitesi Tasarımı Fiyatları    Tüm Web Tasarım Yazıları
 

Ana Menüye Dön