Büyüleyici Samsung Galaxy S6

SAMSUNG'UN EN İYİ TELEFON SERİSİ GALAXY S6
Samsung, diğer mobil cihaz üreticilerine sağlamış olduğu desteği kendi cihazlarından da esirgememiş. Yeni amiral gemisi olarak adlandırılan büyüleyici Samsung Galaxy S6, herkes tarafından sevilen tasarım ve donanım kitiyle beraber satışa çıkarılmış. Piyasaya girişiyle yüksek fiyatlardan tüketiciyle buluşan cihaz, şuan itibarıyla 2.100 TL civarında seyretmekte.
Büyüleyici Samsung Galaxy S6
Hemen hemen tüm teknoloji marketlerinde bulabileceğiniz teknoloji harikası, yeni nesil telefon Samsung Galaxy S6’yı bilişim firması birNC gözünden inceledik.

Donanım özelliklerine ve bilgilerine geçmeden önce tasarımından bahsetmek gerekirse; ürün oldukça ince ve sade gözüken dolayısıyla direk şık tasarlanmış bir görünüme sahip. Özellikle beyaz rengi daha ilgi çekici ve hoş duruyor ürünün. Ancak bu kadar kaliteli ve şık tasarıma sahip cihazın arka kapağı biraz basit kalmış gibi görünüyor. Yine de genel hat üzerinden düşünecek olursak tasarımının başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Bu kadar şık ve zarif görünen cihazın ise donanım özellikleri şu şekilde belirlenmiş: 24 gr ağırlığa sahip olan cihazın 2.1 GHz işlemcisi bulunuyor. Özellikle oyun oynamak ve interneti yoğun olarak kullanmak amacıyla cihazı edinenler için güzel bir alternatif olan cihazın, 2560x1440 çözünürlüğü bulunuyor. 32 GB dahili hafıza desteği bulunan ürünün, fabrika çıkışlı işletim sistemi ise Android 5.0 Lolipop olarak tüketiciyle buluşturulmuş.

Büyüleyici özelliklere sahip Samsung Galaxy S6 iş dünyasında sıklıkla telefon görüşmeleri ve mail işlemleri gerçekleştirilen kullanıcılar için de güzel alternatifler sunmuş.

Uzun bekleme süresi, wi-fi kullanımdayken sağladığı kullanım miktarı gibi özelliklerle göze çarparken; süper amoled ekranıyla da grafik performansından ödün vermiyor. Selfie kamerası olarak adlandırılan 5.0 MP ön kamera ve 16 MP arka kamera çözünürlüğüyle de fotoğraf severleri selamlıyor. Özellikle arka kamerası ile çekilen fotoğraflar oldukça kaliteli ve büyüleyici kareler yakalanmasına olanak tanıyor.


Sonraki Haber  Telefonlar Artık Kolunuzda

İlginizi çekebilecek ve bilgi sahibi olabileceğiniz tüm yazılar  Bilişim ve Teknoloji Haberleri
 

Ana Menüye Dön