Bing Arama Motoru

BİNG ARAMA MOTORU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, tüketiciye ve kitleye ulaşmaktaki en önemli ve zorlu bir sürece sahip anahtarlardan. Dolayısıyla atılacak adımlarda seçici ve bilgili, süreklilik konusunda da azimli ve deneyimli olmak gerekiyor. SEO adı verilen bu iş ile alakalı başarılarından sıkça söz ettiren birNC, Bing arama motoru hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için listeledi.
Bing Arama Motoru
İşte Microsoft’un önemli işlerinden eski adıyla bahsedersek Kumo, şimdiki adıyla da Bing arama motoru!

Önce Amerika’da sonra da tüm Dünya ülkelerinde kullanılmaya başlanmış, kullanıldığı andan itibaren Microsoft'un elinde var olan kitlesiyle de büyük bir ivme yakalamış, bu ivmeyi başarılı noktalara taşıyamadığı için pek tercih edilmemişti.


Evrensel olarak çalışan bu arama motoru bir dönemler Messenger olarak nitelendirilen MSN uygulamasıyla bütünleşik olarak tarayıcılara yükletiliyordu. Ancak kullanılabilirlik noktasında bazı pürüzlerinin olmasıyla bu entegre kaldırılmış, dönemsel olarak da başka uygulamalara ve programlara verilmişti. Ancak günümüz şartlarında oldukça modern, bir çok uygulama ve proje ile entegre çalışan bir arama motoru Bing. Dolayısıyla hali hazırda milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.

Google’ın yeniliklerini de yakından takip ederek kullanıcı deneyimini ve son kullanıcı faktörünü etkileşime sokan önemli isimlerden olan Bing, aramalarda önerilen sonuçlar ve yanlış yazımlarda telafiler gibi bir çok olanağa da imkan sağlamıştı.
Bing
Tasarımıyla, kullanıcıya sunduğu görsellikle de ön plana çıkmayı başaran Bing arama motoru hakkında belki de en önemli noktalardan birisi, diğer arama motorlarından daha hızlı olmasıydı. Özellikle veri işleme olarak tabir edilen indexleme işini Microsoft’un elinde oluşuyla birçok arama motoruna oranla daha hızlı gerçekleştiren Bing, belki de görselliğe verdiği önem nedeniyle günümüz şartlarında bir Google olamadı. Ancak halen milyonlarca aktif kullanıcısının olduğunu ve geçmişinde, temelinde önemli işlerin yattığını düşünecek olursak halen gelecek vaat ettiğinden söz etmek mümkün.


Sonraki Haber  Yandex Arama Motoru

İlginizi çekebilecek ve bilgi sahibi olabileceğiniz tüm yazılar  Bilişim ve Teknoloji Haberleri
 

Ana Menüye Dön